ГлавнаяРегистрацияВход Форум-Алчевск Среда, 23.07.2025, 23:46
  Вибір автоматичного вимикача по потужності - Форум Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Вибір автоматичного вимикача по потужності
oivanova74Дата: Суббота, 26.04.2025, 09:43 | Сообщение # 1
Группа: Пользователи
Сообщений: 23
Статус: Offline
Планую зробити ремонт у квартирі й хочу одразу грамотно організувати електропроводку. Стало питання вибору автоматичних вимикачів (автоматів) для захисту мережі. Зрозуміло, що їх потрібно підбирати за потужністю приладів і характеристиками мережі, але поки що остаточно не розібрався, як саме правильно це зробити.

Наприклад, якщо в кімнаті буде комп’ютер, телевізор і кілька ламп, а на кухні – холодильник, мікрохвильовка, електрочайник, варильна поверхня, як порахувати потрібні номінали автоматів? І чи потрібно для різних зон ставити автомати з різною чутливістю?

Буде дуже вдячний за розгорнуті пояснення або приклади, як правильно обчислювати потужність і підбирати автомати!
 
androidskladruДата: Суббота, 26.04.2025, 14:08 | Сообщение # 2
Группа: Пользователи
Сообщений: 4
Статус: Offline
Хороше питання, і добре, що задумався про це на етапі ремонту, бо правильний вибір автоматів – запорука безпеки.Щоб підібрати автомат за потужністю, потрібно спочатку скласти список усіх електроприладів у групі і підсумувати їхню споживану потужність у ватах (або кіловатах). Потім розраховуєш струм навантаження за формулою:
I = P / (U × cosφ), де:
  • I – сила струму (А),
  • P – сумарна потужність (Вт),
  • U – напруга мережі (в Україні зазвичай 220–230 В),
  • cosφ – коефіцієнт потужності (для побутових приладів орієнтовно 1).

Після розрахунку підбираєш автоматичний вимикач так, щоб його номінал був трохи більший за розраховану силу струму, але не в рази! Також важливо враховувати тип автоматів (характеристика спрацьовування: B, C, D). Для квартир зазвичай ставлять автомати типу C.Наприклад, якщо сумарна потужність кухні близько 5 кВт, то:
5000 / 220 ≈ 22,7 А. Значить, автомат варто обрати на 25 А, а дроти – не тонші за 4 мм².Окремо скажу, що для потужних приладів (варильна поверхня, духова шафа) краще ставити окремі автомати!
 
maxmer3Дата: Суббота, 26.04.2025, 19:04 | Сообщение # 3
Группа: Пользователи
Сообщений: 51
Статус: Offline
Додам ще трохи від себе. При виборі автоматичних вимикачів важливо не тільки правильно розрахувати струм, але й врахувати умови експлуатації. Наприклад, якщо проводка прокладена в стіні без вентиляції або є ризик перегріву, краще брати автомат із запасом за струмом і товстіший кабель. Також пам’ятай про селективність: щоб у разі короткого замикання вимикався тільки потрібний автомат, а не весь щиток.

Щодо типу автомата: для стандартних розеткових груп і освітлення ставлять C-тип, а для великих стартових струмів (якщо, наприклад, є великий компресор чи насос) можна розглянути D-тип. Але для звичайної квартири – C буде оптимальним.



До речі, була дуже хороша дискусія на цю тему на одному електротехнічному форумі. Там усе розкладено по поличках: як рахувати навантаження, які автомати вибирати за типом і номіналом, на що звертати увагу. Можу порадити почитати: https://forumlviv.at.ua/forum/66-13135-1 .

Якщо потрібно, можу ще допомогти з прикладними таблицями для підбору автоматів і перерізу кабелів. Пиши!
Прикрепления: 4027631.jpg (63.3 Kb)
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Форум-Алчевск © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz